ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА и Шахтьор (Караганда) се скъсаха да си вкарват голове и завършиха 3:3 в оспорван мач. Контролата беше последна за "армейците" на лагера в Турция.

Възпитаниците на Саша Илич изоставаха с 0:1 на почивката след гол на Максим Галкин в 37-ата минута. В 62-ата минута Дюкенс Назон изравни от дузпа - 1:1, а в 71-ата точен беше и Джонатан Линдсет.

В 80-ата казахстанците направиха 2:2, а четири по-късно Амос Юга си отбеляза автогол и ЦСКА отново беше изоставащ в резултата - 2:3.

Появилият се като резерва Дауда Бамба блесна с гол в края и спаси "червените" от загуба. 27-годишният нападател беше пред раздяла с ЦСКА, но Саша Илич реши да му даде втори шанс на лагера в Турция. Единственото ново попълнение на "армейците" на този етап Тобиас Хайнц за първи път беше титуляр. Норвежкият халф игра цял мач срещу Шахтьор, имаше шанс да вкара гол, а в 90-ата минута асистира на Бамба за изравнителното попадение. Преди това Хайнц подаде и за гола на сънародника си Линдсет.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В петата минута казахстанците бяха близо до гол, но Густаво Бусато показа отличен рефлекс и се намеси решително след удар с глава на противник.

В 13-ата минута Шахтьор имаше нова възможност. След центриране от пряк свободен удар отляво на нападението на казахстанците, защитник в червено успя да изчисти топката и опасността отмина.

В следващите минути футболистите на Саша Илич така и не намериха верния път към вратата на съперника.

В 37-ата минута Шахтьор поведе чрез Максим Галкин, който с далечен изстрел изпрати топката в долния десен ъгъл на Бусато - 0:1. При ситуацията Жеферсон сгреши, не успя да овладее подаване на Маурисио Гарсес, Галкин отне и вкара.

Малко преди почивката Бусато отчая Чогадзе с отлична намеса.

В началото на второто полувреме Татибаев бе изведен сам срещу стража на ЦСКА, който скъси дистанцията до съперника и изби топката от краката му преди той го обстрелва. Малко преди да измине час игра Джонатан Линдсет пусна отличен пас за Дюкенс Назон, но той не успя да преодолее вратаря на Шахтьор (Караганда). Това обаче се случи в 62-ата минута. Назон се разписа от дузпа за 1:1. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Tибо Вион.

В 70-ата минута Тобиас Хайнц получи топката в наказателното поле на казахстанците, финтира защитник и излезе сам срещу Цуприков, но вратарят успя да спаси удара му.

Минута по-късно Амос Юга подаде към Брадли де Нойер, който центрира в наказателното поле на Шахтьор, където Дюкенс Назон бе изпуснат и стреля отблизо, но топката срещна лявата греда. Само секунди след това "червените" осъществиха пълен обрат. Джонатан Линдсет получи отличен пас от сънародника си Тобиас Хайнц, навлезе в наказателното поле на Шахтьор и с хубав удар под плонжа на Цуприков вкара топката във вратата му за 2:1.

Тибо Вион бе изгонен за втори жълт картон в 74-ата минута. Французинът побърза да изпълни пряк свободен удар, но това се случи без разрешението на рефера. Заради това съдията реши да покаже втори жълт картон на Вион. На негово място се появи Дауда Бамба.

Десет минути преди края Роман Муртазаев вкара за 2:2. В 84-ата Амос Юга пък засече топката в собствената си врата и Шахтьор поведе с 3:2. Последваха силни заключителни минути за "червените", които изравниха. В 90-ата Хайнц пресече пас на съперника и пусна извеждащо подаване към Дауда Бамба в наказателното поле, котдивоарецът финтира противник и се разписа за 3:3.

Утре Саша Илич и футболистите му се завръщат от Турция, а до подновяването на първенството е планирана още една контрола - срещу Пирин (Благоевград) (на 5 февруари, неделя).

ЦСКА - ШАХТЬОР (Караганда) 3:3
0:1 Максим Галкин (37), 1:1 Дюкенс Назон (62-дузпа), 2:1 Джонатан Линдсет (71), 2:2 Роман Муртазаев (80), 2:3 Амос Юга (84-автогол), 3:3 Дауда Бамба (90)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к) , 6. Християн Петров, 21. Амос Юга , 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион  (74  30.Дауда Бамба ) , 7. Джонатан Линдсет , 27. Маурисио Гарсес, 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба

ШАХТЬОР (Караганда): 30. Шацкий, 67. Горизанов, 3. Толордава, 8. Букорац, 99. Алишаускас, 88. Каняс, 80. Туткишев, 48. Захаренко, 6. Чогадзе, 54. Галкин , 37. Флюк

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023