ЦСКА загуби с 5:1 гостуването си на Рома в първи двубой от група "С" на Лигата на конференциите. "Червените" първи реализираха чрез Греъм Кери, но след това допуснаха пет попадения, като още до почивката "вълците" на Жозе Моуриньо обърнаха нещата в своя полза. За домакините точни бях Пелегрини на два пъти, Ел Шарауи, Манчини и Ейбрахам.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов направи няколко принудителни промени - на върха на атаката е Калоян Кръстев, а от първата минута започват Мухар и Лам.

Срещата започна отлично за столичния тим, който откри резултата в 10-ата минута. "Червените" организираха бърза контраатака, топката попадна във Вилдсхут на лявото крило, който почти от аутлинията пусна по земя към точката на дузпата. Там Кери овладя топката, измъкна се между трима бранители и с мощен удар от малък ъгъл прониза Патрисио.

Рома натисна, а Ел Шаарауи на два пъти се озова на добра позиция. Във вторият случай Густаво Бусато се намеси решително и предотврати сигурен гол. Бразилският страж на ЦСКА обаче бе безпомощен в 25-ата минута, когато Пелегрини получи топката на границата на наказателното поле и без колебание с техничен удар прати топката в далечния ъгъл - 1:1.

В 38-ата минута Рома стигна до пълен обрат. Стефан Ел Шарауи получи топката пред полето на ЦСКА и с хубав удар с външен фалц прониза "червените" - 2:1.

Първата част завърши при този резултата, а в началните минути на второто полувреме "червените" бяха по-дейни. Моуриньо обаче вкара двама от основните си играчи - Кристанте и Верету и малко по-късно се стигна до трети гол за домакините. Калафиори проби по лявото крило и намери Пелегрини пред вратата на ЦСКА, който хвана в крачка Бусато и с лек изстрел го преодоля за 3:1.

Третото попадение успокои играта, която се накъса допълнително и с доста смени. Отборът на Стойчо Младенов дори успя да вземе инициативата, но така и не успя да създаде нещо опасно.

В 79-ата минута Яник Вилдсхут получи втори жълт картон и остави тима си с намален състав. Само две минути след това Рома заби четвърто попадение. Смолинг стреля, топката среща гредата и попадна право на крака на Манчини, който от няколко метра на празна врата нямаше как да сгреши - 4:1. В следващата си атака Рома удари греда, а веднага след това Шомуродов изведе Ейбрахам сам срещу Бусато, а той с техничен удар го преодоля, за да направи резултат 5:1.

До края нови попадения не паднаха и срещата завърши при този резултат.

В другия двубой от групата Бодьо/Глимт победи с 3:1 Зоря Луганск.

Рома - ЦСКА 5:1
0:1 Греъм Кери (10), 1:1 Лоренцо Пелегрини (25), 2:1 Стефан Ел Шарауи (38), 3:1 Лоренцо Пелегрини (62), 4:1 Джанлука Манчини (82), 5:1 Тами Ейбрахам (84)

Срещата по минути:
1- Начало на мача!
10- ГОЛ ЗА ЦСКА! "Червените" организираха бърза контраатака, топката попадна във Вилдсхут на лявото крило, който почти от аутлинията пусна по земя към точката на дузпата. Там Кери овладя топката, измъкна се между трима бранители и с мощен удар от малък ъгъл прониза Патрисио!
18- Ел Шарауи проби в полето на ЦСКА и само намесата на Бусато спаси вратата на "червените"
25- ГОЛ ЗА РОМА! Лоренцо Пелегрини овладя топката пред наказателното поле и с техничен удар я прати точно до гредата, като не остави никакви шансове на Бусато - 1:1.
38- ГОЛ ЗА РОМА! След поредната атака през дясната зона на "червената" защита, топката стигна до Ел Шарауи, който бе оставен да стреля и от 20-ина метра не сгреши - 2:1 за домакините.
45- Край на първото полувреме
_________________
46- Начало на второто полувреме
50- Опасен шут на Лам, който минава покрай вратата
62- ГОЛ ЗА РОМА! Калафиори проби по лявото крило и намери Пелегрини пред вратата на ЦСКА, който хвана в крачка Бусато и с лек изстрел го преодоля - 3:1
79- Червен картон! Яник Вилдсхут получава втори жълт картон и оставя ЦСКА с намален състав
82- ГОЛ ЗА РОМА! Смолинг стреля, топката среща гредата и попадна право на крака на Манчини, който от няколко метра на празна врата нямаше как да сгреши - 4:1.
84- ГОЛ ЗА РОМА! Шомуродов изведе Ейбрахам сам срещу Бусато, а той с техничен удар го преодоля, за да направи резултат 5:1!

90+3- Край на мача!

AS RomaРома: 1.Руи Патрисио, 2.Рик Карсдроп (46-3.Рожер Ибаниес), 23.Джанлука Манчини, 6.Крис Смолинг, 13.Рикардо Калафиори (74-4.Мараш Кумбула), 8.Гонсало Вияр (54-17.Жордан Верету), 42.Амаду Диавара (54-4.Брайън Кристанте), 11.Карлес Перес, 7.Лоренцо Пелегрини (75- 9.Тами Ейбрахам), 92.Стефан Ел Шарауи, 14.Елдор Шомуродов
Резерви: 87.Даниел Фусато, 3.Рожер Ибаниес, 4.Брайън Кристанте, 9.Тами Ейбрахам, 17.Жордан Верету, 19.Брайън Рейнолдс, 21.Борха Майорал, 22.Николо Дзаниоло, 24.Мараш Кумбула, 55.Ебрима Дарбое, 59.Никола Залевски, 77.Хенрих Мхитарян
Треньор: Жозе Моуриньо

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов (74-16.Асен Дончев), 28.Пламен Гълъбов, 2.Юрген Матей, 18.Брадли Мазику, 24.Карло Мухар, 29.Томас Лам, 10.Георги Йомов (67-7.Йоан Баи), 8.Греъм Кери, 30.Яник Вилдсхут, 14.Калоян Кръстев (89-23.Ахмед Ахмедов)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 5.Федерико Варела, 7.Йоан Баи, 11.Хамза Чатакович, 16.Асен Дончев, 23.Ахмед Ахмедов
Треньор: Стойчо Младенов

Рим, „Олимпико“
Съдия: Глен Нюберг (Швеция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия