ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето какви прогнози дадоха за мача участниците в Efbet Лига - играта на Букмейкър БЛИЦ!

ЦСКА победи Пирин с 2:1 у дома в среща от 12-ия кръг на Efbet лига, първа след загубата от Левски във Вечното дерби. Дебют за "червените" направи арменският полузащитник Жираир Шагоян, който се понрави с играта си.

Гостите от Благоевград стартираха по-уверено срещата и пропуснаха да поведат в шестата минута след удар с глава на бившия футболист на ЦСКА Александър Дюлгеров.

Четвърт час след началото ЦСКА вдигна оборотите и стигна до дузпа за нарушение срещу Браян Морено, а Дюкенс Назон превърна наказателния удар в гол в 19-ата минута (1:0).

Фаулираният за дузпата Морено успя да блесне отново само четири минути по-късно и се разписа за 2:0.

Пирин върна интригата доста бързо и в 26-ата минута Иван Тасев се разписа за 2:1. Минути преди това Станислав Костов удари гредата на "червената" врата.

До края на полувремето Станислав Шопов и Жираир Шагоян създадоха опасности пред вратата на Пирин, а гостите отвърнаха с блокиран удар на Станислав Костов.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Второто полувреме започна с две опасни атаки за ЦСКА, в основата на които беше дебютантът Жираир Шагоян. Пирин отвърна с много опасен удар на Радослав Цонев след пробив на Иван Тасев в 58-ата минута.

В последния четвърт час на мача двата тима направиха поредица от смени, а играта се накъса. Минути преди края Радослав Цонев имаше шанс да изравни от пряк свободен удар, но топката се спря в стената.

С победата ЦСКА излиза на второ място в класирането с 25 точки, на една зад ЦСКА 1948, но и с два мача по-малко. Пирин пък е сред трите най-слаби отбора в класирането със 7 точки от 12 мача.

ЦСКА - ПИРИН 2:1
1:0 Дюкенс Назон (19'), 2:0 Браян Морено (23'), 2:1 Иван Тасев (26')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6' Страхотен шанс за Пирин! Александър Дюлгеров стреля с глава от няколко метра, но прати топката на сантиметри от гредата.
14'  Контузия на Красимир Станоев от Пирин, в игра влиза Мартин Смоленски.
17'  ДУЗПА за ЦСКА! Станислав Шопов пробиви в половината на Пирин, подаде към Браян Морено, който бе съборен от вратаря на "орлетата" Янко Георгиев!
19' ГОООЛ за ЦСКА! Дюкенз Назов прати Георгиев в другия ъгъл и открива резултата!
23'  ГОООЛ за ЦСКА! Браян Морено получи топката на границата на наказателното поле, смени посоката и шутира в обратния ъгъл за 2:0.
25'  Опасност пред вратата на ЦСКА! Топката срещна гредата след удар на Станислав Костов, но има и сигнал за засада.
26'  ГОООЛ за Пирин! Иван Тасев бе изведен от Станислав Костов сам срещу Димитър Евтимов и го преодоля с прецизен удар в левия ъгъл за 2:1.
31' Изстрел на Станислав Шопов! Янко Георгиев спасява.
39' Добра изява по лявото крило на дебютанта за ЦСКА Жираир Шагоян, арменецът опита пас, но вратарят на Пирин се намеси.
43' Опасност пред вратата на ЦСКА! Иван Тасев подаде към Станислав Костов в наказателното поле, той стреля, но ударът му е блокиран.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
52' Опасен удар на Жираир Шагоян към вратата на Пирин, но топката се отби в играч на "орлетата".
55' Отново Шагоян бе в основата на остра атака на ЦСКА, но Браян Морено не достигна подаването му.
58'  Какъв шанс за Пирин! Иван Тасев проби отдясно, пусна топката към връхлитащия Радослав Цонев, но вратарят на ЦСКА спаси удара му.
60' Пробив на Шагоян, пас към Морено, но защитата на Пирин се намеси и го затвори.
65' Иван Тасев получи встрани от вратата и пробва труден удар от малък ъгъл, който не се получи.
84' Шопов стреля към вратата на Янко Георгиев, но твърде слабо.
90+2' Радослав Цонев изпълни пряк свободен удар, но право в стената.
90+4' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матей (к), 4. Мено Кох, 6. Християн Петров (80 13. Галин Минков), 21. Амос Юга , 8. Станислав Шопов , 7. Джонатан Линдсет, 23. Жираир Шагоян (73  30. Дауда Бамба) , 9. Дюкенс Назон  (62'  11. Лазар Туфегджич), 28. Браян Морено  (80  17. Бисмарк Чарлс )
Резерви: 1. Густаво Бусато, 20. Йоан Бауренски, 26. Марселино Кареасо
Tреньор: Саша Илич

Пирин БлагоевградПИРИН: 21. Янко Георгиев , 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов  (58  10. Славчо Шоколаров), 19. Вячеслав Велев , 26. Иван Тасев , 31. Красимир Станоев  (14'  18. Мартин Смоленски), 5. Николай Бодуров (к), 17. Радослав Цонев , 29. Станислав Костов (77  9. Преслав Йорданов) , 45. Христофор Хубчев (78 3. Петър Занев) , 20. Чебраилс Макрецкис
Резерва: 12. Максим Ковальов, 23. Казуки Такахаши, 25. Илиан Костов
Tреньор: Красимир Петров

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Иво Андреев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия