ЦСКА победи Спартак (Варна) с 1:0 в среща от 9-ия кръг на Efbet лига и излезе начело в класирането, докато варненци са на дъното с 1 точка. Успехът е първи за "армейците" като гост в елита след почти година, когато се наложиха над Ботев (Враца).

Мачът започна динамично, като в първите десет минути и двата тима имаха шанс да открият резултата. Последваха нови пропуски, преди да е стигне до 40-ата минута, в която Дауда Бамба се измъкна от отбраната на домакините и преодоля вратаря за 1:0 с първия си гол за тима.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Спартак започна втората част с опасна атака на Ромееш Ивей, който бе спрян от Бусато с цената на жълт картон. Последваха нови пропуски, а след малко повече от час игра нервите взеха връх.

Причина за това бе грубо влизане на Божидар Васев срещу Босато, след което последва спречкване между играчи на двата тима.

ЦСКА можеше да реши всичко в 79-ата и 84-ата минута, в които Гарсес и Асен Дончев пропуснаха добри възможности за гол.

СПАРТАК (ВАРНА) - ЦСКА 0:1
0:1 Дауда Бамба (40')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  Страхотен шанс за Спартак (Варна)! Топката стигна до Божидар Васев, който стреля към вратата, но топката премина покрай гредата.
8'  Първа възможност и за ЦСКА! Де Йонер центрира на границата на вратарското поле, а Джонатан Линдсет нанесе удар с глава, който вратарят на Спартак Иван Дичевски успя да спаси.
12' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа  от страна на домакините за игра с ръка на Енес Махмутович в наказателното поле на ЦСКА. След ВАР се оказа, че няма нарушение на правилата.
17' Невероятен шанс за ЦСКА! Бамба изстреля топката от няколко метра, но Дичевски спря топката.
29' Възможност за Спартак! Здравко Димитров стреля от фаул, но над вратата.
40'  ГОООЛ за ЦСКА! Дауда Бамба се измъкна зад отбраната на Спартак (Варна), стреля покрай краката, топката се отби в напречната греда и откри резултата.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47' Станислав Шопов опита техничен изстрел от ъгъла на наказателното поле в далечния ъгъл - топката излезе в аут
55'  Добра възможност за Спартак (Варна)! Ромееш Ивей тръгна след топката по дясното крило, но Бусато го пресрещна и фаулира, за което получава жълт картон.
60' Страхотен опит на Дауда Бамба със задна ножица пред вратата на Черно море, но Дичевски спаси.
61' Спартак отвърна с хубав удар на Здравко Димитров!
63'  Грозни сцени! Божидар Васев атакува с крака напред вратаря на ЦСКА Густаво Бусато. Играчи на двата отбора се сдърпаха.
76' ВАР "прегледа" набързо ситуация за дузпа в полето на варненци. На нито едно от предложените повторения не се видя дали играч на "соколите" игра с ръка в наказателното поле и играта продължи.
79'  Какъв пропуск на Маурисио Гарсес! Нападателят излезе на чудесна позиция, но стреля в тялото на вратаря!
84' Опасен удар на Асен Дончев от дистанция, но Дичевски спаси.
90' Край на мача!

Спартак ВарнаСПАРТАК: 21. Иван Дичевски (к) , 23. Проспер Менди, 27. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев , 51. Илкер Будинов (81 10. Янчо Андреев) , 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 30. Божидар Васев , 33. Здравко Димитров, 14. Ромееш Ивей (88  7. Георги Бабалиев
Резерви: 67. Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям, , 2. Велислав Боев, 9. Мехмед Сабри, 17. Цветан Илиев,
Старши треньор: Тодор Киселичков

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато , 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (к) , 22. Енес Махмутович, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов (65   27. Маурисио Гарсес), 11. Лазар Туфегджич (82  16. Асен Дончев), 7. Джонатан Линдсет (88  , 30. Дауда Бамба  (65  9. Дюкенс Назон)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, , 28. Браян Морено, 20. Йоан Бауренски, 6. Християн Петров
Старши треньор: Саша Илич

Съдия: Анте Чулина (Хърватия)
Стадион: "Спартак", Варна
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия