ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА завърши при 0:0 със северномакедонския Македония Гьорче Петров в предпоследната си контрола от зимния лагер в Турция пред погледа на треньора на северномакедонския национален отбор по футбол Благоя Милевски.

Така "червените" вече имат две поредни нулеви равенства на турска земя, както и две загуби и победа, а утре излизат срещу Шахтьор Караганда в последната си проверка.

ЦСКА и Македония ГП излязоха на терена с фланелки с надпис "НЕ на насилието" заради напрегнатите отношения между двете страни и инцидента с пребития  секретар на българския клуб "Цар Борис III" в Охрид.

Футболният двубой в Турция започна спокойно и ЦСКА владееше повече топката, но съперникът първи отправи удар към вратата на Евтимов в седмата минута.

Първият по-опасен удар в мача бе на сметката на българския тим и бе отправен от Лазар Туфегджич в 31-ата минута, но топката премина встрани.

Няколко минути по-късно дойде първият точен удар в срещата. Отправи го Жираир Шагоян с глава в 35-ата минута, но Стевковски се справи.

Северномакедонците отправиха първия си опасен удар в последната минута от първата част, но шутът на Матеус Лемос прелетя покрай гредата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Минути след почивката пробив на Браян Морено по дясното крило завърши с пас към Станислав Шопов, но ударът му бе спасен от вратаря на Македония ГП.

Малко след това центриране към Лазар Туфегджич премина опасно близо до гредата на съперника. Енес Махмутович също получи възможността да обстрелва вратата на северномакедонците, но не намери целта.

В 69-ата минута Морено стигна до топката и опита удар, но твърде слаб за резервния вратар на Македония ГП Стефан Тасев.

Десет минути по-късно Жираир Шагоян опита удар от дистанция, топката тупна пред вратаря на северномакедонците, но Тасев все пак успя да я улови.

В последната минута от редовното време Станислав Шопов стреля от границата на наказателното поле, но твърде слабо.

Двата тима играха през миналата година в Лигата на конференциите, като двубоят в Северна Македония завърши при 0:0, а този в България 4:0 за ЦСКА.

ЦСКА - МАКЕДОНИЯ ГП 0:0

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино Кареасо (74' - 14. Тобиас Хайнц), 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено
Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Илия Шаламанов, 2. Юрген Матай, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 24. Павел Жабов, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 18. Илиан Антонов, 9. Дюкенс Назон, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Маурисио Гарсес, 30. Дауда Бамба
Треньор: Саша Илич

Македония ГП (Mkd)МАКЕДОНИЯ ГП: 1. Стевковски, 11. Лазаревич, 5. Илиевски, 4. Мишевски, 3. Яго, 10. Воша, 20. Самаке, 8. Стоилов, 7. Лемос, 32. Стойкоски, 19. Скендери
Резерви: 25. Стефан Тасев, 22. Аган Абази, 6. Есмин Лисина, 23. Филип Алексовски,  М. Славков, А. Славков, Драган Стойков
Треньор: Мухарем Байрами

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023