ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА победи Пирин с 2:1 на "Българска армия" в последната си контрола от зимната пауза.

Мачът бе предшестван от официално представяне на всички играчи, на които ЦСКА ще разчита до края на сезона. Направи впечатление промяната в притежателя на фланелката с №10, която вече няма да бъде носена от Георги Йомов, а от Маурисио Гарсес.

Срещата започна с опасна атака на Пирин още във втората минута, в която Кондраков се измъкна и стреля към вратата, но Бусато спаси. ЦСКА отвърна минута по-късно, но спечели само корнер, след който не последва нищо опасно.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Армейците" пропуснаха невероятна възможност да поведат в седмата минута. Жираир Шагоян подаде към непокрития Маурисио Гарсес, но той от няколко метра не уцели вратата.

ЦСКА имаше още един шанс да открие резултата в 20-ата минута, но Юрген Матай стреля встрани. Десет минути по-късно Матай отново можеше да стреля с глава, но не намери добре топката.

"Армейците" успяха да поведат в 36-ата минута, когато удар на Шопов бе отразен от вратаря на Пирин, но Брадли де Нойер отблизо вкара топката в опразнената врата (1:0).

На почивката треньорът на ЦСКА Саша Илич направи куп промени, а втората част започна с опасна атака на "червените", но опитът на удар от Дюкенс Назон бе блокиран.

Хаитянинът обаче успя да се измъкне в 65-ата минута, след като получи пас от Тобиас Хайнц, финтира съперник и удвои резултата (2:0).

Минути по-късно Преслав Йорданов не успя да се възползва от хубав пас отдясно и шутира покрай вратата на ЦСКА.

Десет минути преди края на редовното време Бамба проби отлично отляво и потърси с пас Хайнц, който бе около бялата точка за изпълнение на дузпи. Новият в ЦСКА обаче бе изпреварен от защитник на Пирин, който го повали с шпагат." Червените" скочиха за дузпа, но такава според съдията нямаше.

В 82-ата минута Пирин върна попадение. Владимир Медвед успя да реализира след дълго подаване към него в наказателното на "червените". Той прати техничен удар, който мина между краката на защитник на ЦСКА и покрай стража за крайното 2:1.

ЦСКА завършва подготовката си с две победи, три равенства и две поражения.

ЦСКА - ПИРИН 2:1
1:0 Брадли де Нойер (36'), 2:0 Дюкенс Назон (65'), 2:1 Владимир Медвед (82')

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 8. Станислав Шопов, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 10. Маурисио Гарсес, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес, 4. Менно Кох, 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон, 11. Лазар Туфегджич, 13. Галин Минков, 14. Тобиас Хайнц, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 30. Дауда Бамба
Треньор: Саша Илич

Пирин Благоевград (Bul)ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 19. Вячеслав Велев, 38. Александър Дюлгеров, 14. Кондраков, 45. Христофор Хубчев, 17. Илкер Будинов, 31. Станоев, 13. Тонев, 73. Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 8. Дмитро Семенив
Треньор: Христо Янев

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023