ЦСКА загуби с 0:4 от носителя на Купата на Румъния Сепси в контрола, последна за "армейците" на лагера в Австрия.

За съперника на ЦСКА титуляр е българинът Радослав Димитров, а за "червените" се появиха звездата Жорди Кайседо, който пропусна подготовката в очакване на изходящ трансфер, както и възстановеният след контузия Юрген Матай.

Двубоят не започна никак добре за "армейците", които изоставаха с 0:2 в първите девет минути. Козмин Матей откри резултата в 4-ата минута, след като се възползва от лошо изчистване на топката от Евтимов.

Пет минути след това Бранислав Ниняй прониза българската врата с глава след корнер.

В следващите минути румънците продължаваха да са по-активният тим, докато ЦСКА предимно се бранеше. Минута преди края на редовното време се стигна до класическа преднина за носителя на Купата на Румъния. Авторът на първия гол Козмин Матей  нахлу отляво, финтира бранител и прати топката в мрежата за 3:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част започна с опит на ЦСКА да порази целта, но ударът на резервата Марк-Емилио Папазов премина над вратата. Малко след това отново той се оказа в центъра на хубава атака, която обаче бе спряна заради засада.

Между двете ситуации за "армейците" българинът в румънския тим Радослав Димитров бе близо до това да запише асистенция, но Евтимов спаси удара на Тудорие.

След час игра на терена за ЦСКА се появиха новото попълнение Брадли де Нойер и звездата Жорди Кайседо, които обаче не помогнаха особено на "червените".

Румънците стигнаха до четвърти гол в 71-ата минута, в която Каталин Голофка преодоля Евтимов за 4:0 след пас от крилото. Минути преди края Сепси можеше да вкара и пети гол, но ударът с глава на Виталие Дамаскан премина покрай гредата на появилия се като резерва Густаво Бусато.

ЦСКА приключва лагера в Австрия с победа с 5:3 срещу Кематен (Австрия), прекратен мач при 1:2 с Ред Бул Залцбург (Австрия) и загуби 1:4 от Гройтер Фюрт (Германия) и 0:4 от Сепси (Румъния).

По-рано днес предвидената за утре контрола на ЦСКА с Ференцварош пропадна.

ЦСКА - СЕПСИ 0:4
0:1 Козмин Матей (4'), 0:2 Бранислав Ниняй (9'), 0:3 Козмин Матей (44'), 4:0 Каталин Голофка (71')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
4'  ГОЛ за Сепси! Вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов не се намеси добре в опита си да изчисти топката, тя попадна у Козмин Матей и той прехвърли стража за 1:0.
9'  ГОЛ за Сепси! Бранислав Ниняй стигна до топката след корнер и с глава направи 2:0.
44'  ГОЛ за Сепси! Козмин Матей получи топката вляво от вратата, финтира бранител на ЦСКА и преодоля Евтимов за 3:0.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49'  Хубава атака за ЦСКА, завърши с удар на Марк-Емилио Папазов в обратния ъгъл, но над вратата.
54'  Радослав Димитров центрира към Тудорие, който нанесе изстрел с глава, но Димитър Евтимов изби в корнер.
56'  Поредна добра атака за ЦСКА! Марк-Емилио Папазов стреля към вратата, но атаката му е спряна заради засада.
61'  Смяна за ЦСКА! Новото попълнение Брадли де Нойер и звездата Жорди Кайседо влизат на терена.
72'  ГОЛ за Сепси! Каталин Голофка беше най-добре пласиран в наказателното поле, получи пас от крилото и преодоля Евтимов за четвърти път.
73'  Смяна в ЦСКА! В игра Юрген Матай.
86' Виталие Дамаскан стреля с глава след центриране отдясно, но топката мина покрай гредата на влезлия като резерва Густаво Бусато.
90' Край на мача.

ЦСКА София (Bul)ЦСКА:  25. Димитър Евтимов,19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 21. Амос Юга, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев, 30. Яник Вилдсхут, 28. Браян Морено (  Брадли Де Нойер,  Жеферсон,  Марк-Емилио Папазов,  Маурисио Гарсес, Станислав Шопов,  Жорди Кайседо, Юрген Матай,  Лазар Туфеджич)

Сепси (Rou)СЕПСИ: 33. Никзули Роланд, 3. Богдан Митреа, 77. Аднан Аганович, 21. Кристиан Барбуц, 9. Александру Тудорие, 13. Козмин Матей  , 88. Радослав Димитров, 6. Николае Паун, 20. Андрес Димитреску, 82. Бранислав Нинай , 8. Йон Георге (Каталин Голофка )

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022