ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лидерът в Еfbet Лига ЦСКА завърши 1:1 със Спортист в контролна среща, играна в Своге. Домакините, водени от треньора Петър Колев, поведоха в резултата в 62-ата минута със страхотен гол на Павлин Чиликов. 22-годишният син на треньора Георги Чиликов засече с летящ плонж центриране от пряк свободен удар, опъвайки мрежата на вратата, пазена от Димитър Евтимов. В 75-ата "армейците" изравниха чрез Маурисио Гарсес и по този начин отборът на Саша Илич се размина със загубата.

"Червените" бяха без националите Станислав Шопов и Християн Петров, Жираир Шагоян (Армения), Енес Махмутович (Люксембург) и Дюкенс Назон (Хаити). Атаката поведе Дауда Бамба, който след дълго отсъствие се завърна в игра срещу Спартак (Варна) (1:0), влизайки като резерва.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

"Червените" започнаха по-активно, но до опасности пред двете врати в началните минути не се стигна. В 12-ата Браян Морено подаде към нахлуващия в наказателното поле Бисмарк Чарлс, който стреля без забавяне, а топката срещна напречната греда.

Четири минути по-късно Петър Вуцов опита да изненада стража на ЦСКА Димитър Евтимов, който улови топката.

В 22-ата минута се наложи влизането на медицинския екип на Спортист, след като вратарят Стефано Кунчев пострада при сблъсък с Жеферсон във въздушен двубой. След кратко прекъсване ветеранът се изправи и играта бе продължена.

Точно след час игра двата отбора получиха по един жълт картон в рамките само на минута. Най-напред Петър Вуцов дръпна за фланелката Бамба и бе предупреден официално, а малко след това Галин Минков влезе остро в краката на играч на домакините и също видя жълтия цвят.

Тимът от Своге можеше да поведе в 41-ата минута, когато Йоан Маринов бе изведен отлично в наказателното поле, но се забави и това позволи на Мено Кох да блокира удара му.

На почивката треньорът на ЦСКА Саша Илич направи две промени, пускайки в игра Амос Юга и Юрген Матей. Колегата му Петър Колев пък предрие шест смени, като на терена през втората част ще играят вратарят Ивайло Василев, Лукас Мартинс, Павлин Чиликов, Симеон Чатов, Влади Семерджиев и Илия Русинов.

В 51-ата минута Бисмарк Чарлс oтне топката от противник и подаде на Браян Морено, чийто шут бе спасен от Василев. Малко след това отново колумбиецът бе изведен на добра позиция, този път от Туфегджич, и елегантно прехвърли стража на "шоколадите". Голът обаче не бе зачетен заради вдигнатия флаг на асистент-съдията заради засада.

В 62-ата минута отборът на Петър Колев поведе. "Червените" бяха неубедителни при центриране от пряк свободен удар, а снажният защитник Павлин Чиликов плонжира и с глава реализира в далечния ъгъл за 1:0.

След това Саша Илич пусна в игра Джонатан Линдсет, Брадли де Нойер, Маурисио Гарсес и Асен Дончев, които замениха  Галин Минков, Бисмарк Чарлс, Лазар Туфегджич и Жеферсон.

В 75-ата минута Мено Кох центира отляво към Гарсес, който овладя на гърди и с хубав изстрел от въздуха хладнокръвно се разписа за 1:1.

Малко след попадението на терена се появи и Радослав Живков, който замени Браян Морено, а по-късно и Тобиас Хайнц отстъпи мястото си на завърналия се след дълга и тежка контузия Иван Митрев.

До края "армейците" доминираха, но не успяха да вкарат победен гол. В добавеното време грешка на играчите на ЦСКА в средата на терена позволи на Симеон Чатов да се откъсне и да излезе очи в очи с Евтимов. Бързоногият Маурисио Гарсес обаче го настигна и не му позволи да стреля към вратата на гостите и срещата завърши 1:1.

След паузата в първенството заради националните отбори ЦСКА посреща на стадион "Българска армия" Черно море в 1/4-финал за Купата на България. Двубоят е на 4 април (вторник) от 20:00 часа.

СПОРТИСТ (Своге) - ЦСКА 1:1
1:0 Павлин Чиликов (62), 1:1 Маурисио Гарсес (75)

Спортист (Своге): 12. Стефано Кунчев, 19. Богомил Богомилов, 5. Мирослав Пушкаров, 6. Дилян Георгиев, 80. Димитър Петров, 20. Виктор Стойков, 88. Владимир Сиромахов, 3. Петър Вуцов, 18. Йоан Маринов, 17. Аюб Тазути, 11. Филип Ангелов
Резерви: 1. Мартин Величков, 77. Ивайло Василев, 16. Богдан Костов, 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 21. Александър Бастунов, 9. Борис Димитров, 10. Илия Русинов, 14. Лукас Мартинс, 8. Владимир Семерджиев, 7. Слав Петков
Треньор: Петър Колев

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (к), 13. Галин Минков, 4. Мено Кох, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Дауда Бамба
Резерви: 1. Густаво Бусато, 10. Маурисио Гарсес, 21. Амос Юга, 20. Радослав Живков, 24. Иван Митрев, 4. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 13. Асен Дончев
Треньор: Саша Илич