ЦСКА победи Спортист (Своге) с 2:0 в последната си контрола от лятната подготовка и първа за треньора Саша Илич на българска земя начело на тима. Така "армейците" записаха два успеха и две загуби на лагера в Австрия, като един двубой бе прекратен в 70-ата минута (при 1:2 срещу Ред Бул Залцбург).

Преди срещата ЦСКА направи представяне на отбора, в което новият треньор бе посрещнат с овации, а някои играчи бяха освирквани.

Мачът стартира с натиск на ЦСКА, като "червените" поискаха дузпа в 11-ата минута, но реферът замълча. След половин час игра бранителят на "армейците" Християн Петров шутира, но без резултат.

Минути преди края на първата част ЦСКА откри резултата. След разбъркване пред вратата на Спортисти и няколко блокирани удара, Марк-Емилио Папазов се оказа на правилното място и насочи топката в мрежата за 1:0.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Втората част започна с куп промени в двата тима и две положения пред вратата на ЦСКА, но 10 минути след почивката "червените" стигнаха до втори гол. Асен Дончев центрира в наказателното поле и Маурисио Гарсес с глава вкара за 2:0.

След малко повече от час "армейците" бяха близо до трети гол, но ударът на Смоленски бе спасен от вратаря на Спортист.

Четвърт час преди края "червените" за втори път имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Галин Минков, но реферът пак замълча.

Няколко минути след това ЦСКА можеше да поведе с 3:0, но ножичен удар на Юга срещна гредата. До края "червените" бяха по-активният тим, но не стигнаха до попадение.

ЦСКА - СПОРТИСТ 2:0
1:0 Марк-Емилио Папазов (42'), 2:0 Маурисио Гарсес (55')

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес , 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов , 14. Калоян Кръстев
Резерви: 12. Алекс Божев (в), 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Митко Митков, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович, 23. Радослав Живков, 26. Мартин Смоленски, 27. Маурисио Гарсес , 28. Браян Морено, 29. Росен Маринов
Старши треньор: Саша Илич

Спортист Своге (Bul)Спортист Св: 99. Иво Василев, 3. Борислав Стойчев, 5. Сами Пилер, 17. Галин Ташев, 7. Ариф Ферадов, 16. Богдан Костов, 21. Алекс Бастунов, 18. Йоан Маринов, 8. Илия Русинов, 13. Кирил Янакиев, 15. Георги Николов
Резерви: 1. Стефано Кунчев, 14. Стивън Славков, 4. Иво Харизанов, 19. Богомил Богомилов, 22. Александър Иванов, 6. Стефан Стефанов, 20. Ева Рийс, 11. Чия Йоан, 88. Владимир Сиромахов, 80. Красимир Панчев
Старши треньор: Борислав Кьосев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022