Ансамбълът по художествена гимнастика се класира на четвърто място в многобоя на Световната купа в Баку (Азербайджан). Възпитаничките на Ина Ананиева в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова изиграха композицията си с лека грешка и получиха оценка от 18.150 точки. Днес на бухалки и обръчи нашите също допуснаха неточност и бяха оценени с 18.250 т. Така със сбор от 36.400 България се класира на четвърто място.

Първи е отборът на Русия с 37.650 т., втори Израел със 36.800, трети Италия с 36.700.

Както е известно, това е последният многобой за Михаела Маевска, Ренета Камберова, Християна Тодорова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова преди Олимпиадата в Рио де Жанейро. Утре момичетата ще играят и в двата финала.

В индивидуалната надпревара родните представителки Невяна Владинова и Катрин Тасева играха много силно и намериха място в Топ 10 на състезанието.

Неви вчера се представи много стабилно и получи оценки от по 18.000 точки за обръча и топката, което я класира и на двата финала. Днес Владинова изигра отлична лента и получи 18.100 т. за изпълнението си, но на бухалки допусна грешка и бе оценена с 17.650 т. Така със сбор от 71.750 т. Невяна се нареди на шесто място в крайното класиране. Владинова се класира на финалите на обръч, топка и лента.

Втората българска представителка Катрин Тасева игра също много стабилно. Вчера тя получи оценки от 17.600 т. на топка, което я класира за финала на уред, а с оценка от 17.650 т. на обръч остана първа резерва. Днес Катрин изигра чудесна лента и бе оценена със 17.700 т., а на бухалки получи оценка от 17.650 т. след безгрешна игра. Така Тасева събра сбор от 70.600 т., което я нареди на девето място в крайното класиране и се класира на финалите на топка и бухалки.

Първите три места заеха руските гимнастички: Шампион стана Маргарита Мамун със сбор от 77.150 т., втора се класира Яна Кудрявцева със сбор от 77.050 т., а трета - Александра Солдатова, която събра сбор от 75.850 т.

ПРОГРАМА НА СВЕТОВНАТА КУПА:

22.07 петък:
11:00-15:00 часа - многобой топка/обръч - Невяна Владинова е в първи поток със стартов номер 14, Катрин Тасева е във втори поток със стартов номер 14. И двете започват с топка.
15:30-16:15 - откриване
16:15-17:00 - многобой 5 ленти - България е с номер 5