Женският национален отбор по бадминтон на България победи с 5:0 Уелс в последния си мач от група F и се класира за четвъртфиналите на Европейското отборно първенство по бадминтон в полската столица Варшава.

Така българките завършиха с три победи от по 5:0 в груповата фаза. На четвъртфиналите днес съперник на България ще бъде Германия.

Срещу Уелс на сингъл Петя Неделчева победи Сара Томас с 2:0 (21:6, 21:9), а Линда Зечири се наложи нас Кариса Търнър с 2:0 (21:19, 21:9) гейма.

В третия сингъл Димитрия Попстойкова се справи с Вики Джоунс с 2:0 (21:11, 21:6) след едва 15 минути игра.

При двойките Диана Димова и Линда Зечири победиха Каролин Харви и Кариса Търнър с 2:0 (21:14, 21:11). В последната среща Неделчева и Попстойкова победиха сестрите Рейчъл и Сара Томас с 2:0 (21:7, 21:11) гейма./БЛИЦ