Иво Балабанов и Диляна Минкина направиха фурор на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се проведе събота и неделя на Националния стадион "Васил Левски", завоювайки по две шампионски титли. Възпитаничката на Цветелина Кирилова се окичи със златото на 1500 и 5000 метра. Минкина преодоля 1500-те метра за 4:37.70 мин. След нея се наредиха Радосвета Симеонова (Добруджа 9 Добрич) (4:44.86 мин) и Таня Димитрова (СК Костенец) (4:55.18 мин). На петте километра Минкина финишира за 17:13.39 мин. Маринела Нинева (Локомотив Дряново) спечели сребърното отличие със 17:22.64 мин, а Радосвета Симеонова (Добруджа 99 Добрич), която стана шампионка в стийпълчейза и сребърна медалистка на 1500 метра, попълни колекцията си с бронз на 5000 метра с време 17:47.24 мин.

Състезателят на СК Атлет (Мездра) Иво Балабанов беше убедителен на 3000 метра стипълчейз, финиширайки за 8:53.76 минути. Среброто взе Йордан Петров (Супер спорт Варна) с 9:58.74 мин, а талантът Александър Сръндев (СК Русе Кар Мотор Спорт) се окичи с бронз - 10:05.35 мин.

Националният рекордьор в стийпълчейза при мъжете Митко Ценов, който има покрит норматив за Европейското в Берлин (през август), не участва в дисциплината, избирайки да стартира на 1500 и 5000 метра. На 1500 м. Ценов завоюва златото (3:49.20 мин). Другите две места на почетната стълбичка заеха Християн Стоянов (Дунав Русе) и Георги Гергов (СК Стратеш Атлетик Ловеч).

И на петте километра Ценов се виждаше със златото, след като водеше до последната обиколка, когато обаче съотборникът му Иво Балабанов избухна и успя да го изпревари за първото място. Под проливния дъжд Балабанов финишира с личен рекорд от 14:07.48 минути. Среброто взе Ценов с 14:17.80 мин, а параолимпиецът Християн Стоянов финишира трети с 15:05.92 мин. След тях се наредиха Сава Тодоров, Йордан Петров, победителят от Витоша 100 Александър Спасов и други.

При жените победата на 3000 метра стипълчейз взе Радосвета Симеонова (Добруджа 99 Добрич). Шампионката в маратона преодоля дистанцията за 11:13.43 мин. Топ 3 допълниха Девора Аврамова и Симона Миланова.