България постигна втора победа на европейското отборно първенство по бадминтон. След като вчера започнахме с успех с 4:1 над Финландия, днес националите ни биха Литва със същият резултат. Единствената загуба записа Благовест Кисьов, който и вчера падна на сингъл.

Така в шеста група утре ще се реши кой ще стигне четвъртфиналите. В битка за първото място възпитаниците на Ясен Борисов ще спорят с Полша. Поляците също започнаха отлично и на този етап двата тима са с по 8 спечелени и 2 загубени срещи.

Нашият тим обаче засега е на второто място във класирането, защото Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова загубиха един гейм при победата си днес./БЛИЦ

Мачовете днес:
Благовест Кисьов - Кестутис Навикас 10:21, 10:21
Петя Неделчева - Аквил Стапусайтите 21:11, 21:8
Юлиян Христов и Красимир Янков - Кестутис Навикас и Клаудиус Касинскис 21;11, 21:14
Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова - Кристина Довидайтите 20:22, 21:12, 21:12
Стилиян Макарски и Дияна Димова - Рамусан Стапуаситис и Лигита Зукаускайте.