България постигна трета поредна победа и се класира за четвъртфиналите на европейското отборно първенство по бадминтон за смесени отбор в Амстердам (Холандия). В третия си мач от група 7 българският отбор победи Украйна с 3:2. Преди това българите победиха с по 4:1 Финландия и Унгария и като лидер в групата продължават на четвъртфиналите.

Победи днес постигнаха на сингъл жени Линда Зечири и на двойки - Петя Неделчева/Димитрия Попстойкова и Стилиян Макарски/Диана Димова. На сингъл мъже Красимир Янков и на двойки Янков и Стилиян Макарски записаха поражения.

След 2:2 в решителния мач на двойки жени Неделчева и Попстойкова победиха Анна Копчева и Елена Прус с 2:0 (21:16, 21:9) гейма за 27 минути.

В другия мач от групата Финландия победи Унгария с 5:0. На четвъртфиналите утре от 20.00 часа вечерта България ще срещне победителя от група 3 - Англия или Ирландия, които играят късно тази вечер в спор за първото място./БЛИЦ