Ивет Лалова стартира отлично на седмото си световно първенство по лека атлетика. Българката спечели серията си на 200 метра и се класира на полуфинал на шампионата на планетата в Доха (Катар).

36-годишната Лалова пресече финала с време 22.79 секунди. Джоди Уилямс от Великобритания завърши втора с 22.80 сек., а Муджинга Камбунджи (Швейцария) - трета с 22.81 сек.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Лалова се движеше трета, но в последните метри успя да срази конкуренцията с феноменален финален спринт, който й отреди първото място.

По регламент за полуфиналите се класират първите три от всяка серия плюс шестте най-силни времена от предварителния кръг.

Битката за място на финала на 200 метра ще бъде утре вечер (1 октомври).

Припомняме, че Лалова предпочете да стартира само на 200 м в Доха, въпреки че имаше покрит норматив и за 100 м. Българката е устремена към трети финал на световно първенство след Дегу 2011 (100 м) и Пекин 2017 (200 м).