България има световна вицешампионка! Талантливата биатлонистка Милена Тодорова завоюва сребърен медал в дисциплината 12,5 км индивидуално на Мондиала за юноши в Ленцерхайде (Швейцария).

Навършилата 22 години на 18 януари състезателка от Троян завърши втора с три грешки и пасив от минута и седем секунди след победителката Анастасия Калюлина от Русия. Трета финишира швейцарската Еми Басега.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През настоящия сезон половинката на Спортист №1 у нас Владимир Илиев е и единствената българка, спечелила точки за Световната купа при жените.

Президентът на родната федерация по биатлон и олимпийска шампионка от Нагано 1998 година Екатерина Дафовска публикува снимка на Милена, съобщавайки страхотната новина: