Българинът Детелин Далаклиев загуби на финала в категория до 54 килограма на европейското първенство по бокс от Люк Кембъл от Англия. След последния удар на гонга точките бяха равни - 5:5, но след съдийска разпечатка на фишовете за победител бе обявен 21-годишният Кембъл, който е новият европейски шампион.

Президентът на Българската федерация по бокс Марин Димитров каза за БТА по телефона от Ливърпул, че организаторите на шампионата не са му дали съдийската разпечатка на фишовете на финалния мач Далаклиев - Кембъл.

Българинът спечели сребърния медал в категория до 54 килограма на 38-ото европейско първенство по бокс за аматьори, което се провежда в Ливърпул. Далаклиев е и европейски вицешампион в тази категория от предишното първенство - през лятото на 2006 година в Пловдив. /БЛИЦ