Женският тим на България победи Финландия в група 5 и се класира за 1/4-финалите на Европейското отборно първенство по бадминтон в холандския град Амстердам. Българките спечелиха с 5:0 победи срещу Финландия и са номер 1 в  групата си. Следващият съперник на националките ще бъде Русия.

Мачовете днес бяха без значение, защото още вчера тимът ни се класира напред. В отделните срещи Петя Неделчева победи Нана Вайнио с 21:9, 23:21, Линда Зечири се наложи над Айри Микела с 21:9, 21:15, а Стефани Стоева разгроми Сани Раутала с 21:12, 21:10.

На двойки Димитрия Попстойкова и Габриела Стоева победиха с 21:13, 21:12 за 20 минути Матилда Линдхолм и Джени Нистрьом, а Диана Димова и Петя Неделчева се справиха със Сани Раутала и Нана Вайнио с 21:11, 21:7 за 23 минути.

За съжаление мъжкият ни тим отпадна след загуба с 0:5 от Русия. Отборът ни финишира втори в групата, а само първият играе във фазата на директните елиминации.