Петима българи стартираха днес участието си на турнира от сериите Гран При по бадминтон в руската столица Москва с награден фонд 50 000 долара.

В първия кръг най-добрата ни състезателка Петя Неделчева, поставена под номер 2 в основната схема, очаквано победи представителката на домакините Олга Голованова с 2:0 (21:7, 21:7) гейма за 27 минути. Следващата й съперничка е Татяна Бибик (Русия). Диана Димова победи номер 5 в схемата Екатерина Ананина (Русия) с 2:0 (21:10, 22:20) гейма за 29 минути и утре във втория кръг излиза срещу Анастасия Кудинова (Русия).

При мъжете в първия кръг на основната схема Борис Кесов надигра Степан Ярославчев (Русия) в драматичен мач с 2:1 (19:21, 21:17, 21:11) гейма за 44 минути, а Стилиян Макарски се наложи лесно над Николай Матазов (Русия) с 2:0 (21:18, 21:15) гейма за 24 минути.Във втория кръг Кесов среща Евгений Воробьов (Русия), а Макарски - Миша Зилберман (Израел).

Единствената загуба днес бе на Димитрия Попстойкова, която отстъпи пред Татяна Бибик (Русия) с 0:2 (14:21, 8:21) гейма за 24 минути.

В първия кръг при женските двойки по-късно днес Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова ще играят с рускините Любов Чуденцев и Наталия Перминова. При смесените двойки утре Стилиян Макарски и Диана Димова, които са поставени под номер 4 в схемата, ще срещнат Василий Кузнецов и Виктория Слободняк (Русия). На смесени двойки ще играе и Димитрия Попстойкова заедно с израелеца Миша Зилберман./БЛИЦ