Смесената ни двойка Диана Димова и Стилиян Макарски се класира за осминафиналите на турнира по бадминтон от веригата Гран При в Холандия с награден фонд 50 000 долара.В първия кръг те победиха германците Феликс Шопман и Йохана Голишевски с 2:0 (21:16, 21:16) гейма за 19 минути. По-късно днес техни съперници ще бъдат представителите на Белгия Йонатан Гилис и Северин Корвилайн.

Линда Зечири също се класира за осминафиналите на сингъл при жените след победа над Никол Гретер (Германия) с 2:0 (21:15, 21:17) гейма за 33 минути и среща по-късно днес номер 6 в схемата Мария Елфира Кристина от Индонезия.

При мъжете Стилиян Макарски загуби в първия кръг от номер 11 Дик Паляма в оспорван мач с 1:2 (11:21,
21:15, 13:21) гейма за 33 минути.

Загуба в първия кръг на основната схема при жените претърпя Диана Димова, която отстъпи Пред Адити Мутаткар (Индия) с 0:2 (13:21, 19:21) гейма за 29 минути./БЛИЦ