Ансамбълът по художествена гимнастика спечели сребърен медал във финала на пет ленти на Световната купа в Лисабон (Португалия). Момичетата на Ина Ананиева получиха 17.900 точки и поделиха отличието с Израел. Любопитното е, че вчера нашите поделиха бронза в многобоя с Испания. Очаквано титлата днес е за Русия – 17.950 точки.

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова и Цветелина Найденова изиграха безупречно композицията си, но оценките им и за трудност, и за изпълнения бяха идентични с тези на Израел. Момичетата от Израел също играха безгрешно. Със 17.950 точки Русия спечели златния медал.

Нашите се приближиха само на 50 хилядни от рускините, които днес финишираха на първо място. Малко по-късно е другият ни финал на два обръча и три чифта бухалки. Невяна Владинова днес участва на финалите на три уреда - бухалки, обръч и лента. Нашите се прибират в понеделник в 15:30 часа.

ПРОГРАМА ЗА ДНЕС - всички часове са в българско време
От 17.45 до 18.45
са финалите в индивидуалното на обръч и топка - Невяна Владинова е финалист на обръч
От 18.45 до 19.30 са финалите при ансамблите на 2 обръча и три чифта бухалки
От 19.30 до 20.30 са финалите на бухалки и лента на индивидуалистките - Невяна Владинова ще участва и на двата финала