Поставената под номер 1 в основната схема Линда Зечири се класира за осминафиналите на международния турнир по бадминтон в Холандия с награден фонд 15 000 долара. В среща от първия кръг втората българска ракета победим Лиза Хайденрайх (Германия) с 2:1 (21:14, 19:21, 21:14) гейма за 44 минути. Следващата съперничка на Зечири е Пати Столзенбах (Холандия).

При смесените двойки шампионите на България Диана Димова и Стилиян Макарски са номер 4 в схемата и почиваха в първия кръг. На осминафиналите днес те излизат срещу представителите на домакините Дейв Ходабукс и Саманта Барнинг. Вчера на сингъл при мъжете в квалификациите Пейо Бойчинов и Стилиян Макарски записаха по две победи и една загуба, а при жените Диана Димова загуби в първия кръг от Жули Делон (Франция) с 1:2 (21:10, 19:21, 21:23).