Веселин Живков от Академик (София) направи фурор на стадион "Васил Левски", спечелвайки четири златни медала от националния шампионат за юноши девойки под 18 години. Големият талант на леката атлетика стана първенец на 100 м и 200 м, а заедно със съотборниците си спечели титлите и на двете щафети.

След като в първия ден на шампионата Живков получи златни медали в награждаване след 100 м и 4х100 м, във втория триумфира и на 200 м и 4х400 м.

На 100 метра възпитаникът на Христо Стоянов постигна резултат от 10.62 секунди и попътен вятър в рамките на правилника от 1.9 метра/сек. Среброто взе Венелин Георгиев (Локомотив Русе) с 11.03 сек., а на третото място на почетната стълбичка се качи друг представител на Академик (София) - Теодор Сопотски с 11.15 сек.

На 200 метра Живков се наложи с 21.74 секунди, оставяйки след себе си Михаил Гаргов (Супер спорт Варна) – 22.22 сек., и шампионът на 110 метра с препятствия Добромир Николов (АК Плевен 2014) – 22.50 сек.

На 4х400 м пък Веселин заедно с Иван Бонев, Теодор  Сопотски и Владимир Станев изминаха четирите поста за 3:29.55 мин. Супер спорт Варна (3:39.33 мин) и АСКЛА Сливен (3:45.46 мин) допълниха тройката.

Квартетът на Академик (София) Иван Бонев, Веселин Живков, Мартин Живков и Теодор Сопотски подобри 33-годишния национален рекорд на 4х100 метра за юноши под 18 г.

Спринтьорите спечелиха титлата в дисциплината с 43.15 секунди. Досегашният рекорд беше 43.17 сек. и принадлежеше на ЦСКА от 1985 г.