Петя Неделчева ("Левски-Люлин") се класира за 1/4-финалите на сингъл жени, двойки жени и смесени двойки на републиканското първенство по бадминтон, което продължава в столичната зала "София".

На сингъл водачката в схемата Неделчева победи Кристина Николова (Русе) с 2:0 (21:7, 21:3) гейма и в следващия си мач среща Мила Иванова (Стара Загора). На двойки жени заедно с Диана Димова на осминафиналите се наложиха над Боряна Цанкова и Каролина Цанкова (Стара Загора) с 2:0 (21:1, 21:3) гейма.

На смесени двойки Петя Неделчева и Недялко Неделчев победиха с 2:1 (18:21, 21:15, 21:13) гейма Васил Пасков/Антония Налбантова (Атлет, Първомай).

При мъже сингъл номер 1 в схемата Стилиян Макарски ("Левски-Люлин") загуби на осминафиналите от Иван Русев (ВИАС, София) с 0:2 (12:21, 19:21) гейма. На двойки мъже водачите Стилиян Макарски и Пейо Бойчинов (Хасково) се класираха за четвъртфиналите след победа над Любомир Михайлов и Владимир Шишков (Стара Загора) с 2:0 (21:11, 21:9) гейма и в следващия кръг ще играят с Борис Кесов (Пазарджик) и Радослав Симеонов (НСА, София).

На двойки жени сестрите Габриела и Стефани Колеви също са четвъртфиналистки след победа над Кристина Миланова и Кристин Стойкова (Дупница) с 2:0 (217, 21:6) гейма.

При смесените двойки номер 1 в схемата Диана Димова и Стилиян Макарски ("Левски-Люлин") се класираха за четвъртфиналите след успех над Иван Христозов (Атлет, Първомай)/Ева Тонева (Хасково) с 2:0 (21:10, 21:9) гейма.