Във всички индивидуални финали на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан) ще има българско участие, пише сайтът Красивата страна на спорта. Вчера Невяна Владинова се класира за обръч и топка, а Катрин Тасева за топка. Днес Неви заслужи мястото си в топ 8 на лента, а на бухалки ще играе Кати, като двете ни момичета са с равен резултат.

В класирането за многобоя Невяна е шеста със 71.750 точки (18 за обръч и топка, 18.100 за лента и 17.650 на бухалки). Чудесната новина е класирането на две българки в топ 10, като Катрин е девета (17.650 на обръч, 17.600 на топка, 17.650 на бухалки и 17.700 на лента).

Победата взе рускинята Маргарита Мамун, която точно преди Олимпиадата си връща формата – 77.150. Следват сънародничките й Яна Кудрявцева 77.050 и Александра Солдатова – 75.850. Пред Владинова са още Ксения Мустафаева (Франция) и Вероника Бертолини (Италия). Нета Ривкин (Израел) и Екатерина Волкова (Финландия) се наредиха между българките.

ПРОГРАМА НА СВЕТОВНАТА КУПА:

22.07 петък:
11:00-15:00 часа - многобой топка/обръч - Невяна Владинова е в първи поток със стартов номер 14, Катрин Тасева е във втори поток със стартов номер 14. И двете започват с топка.
15:30-16:15 - откриване
16:15-17:00 - многобой 5 ленти - България е с номер 5