Българският национален отбор по хандбал допусна трета загуба от предварителна група 6 от европейските квалификации за първенството през 2010 година в Австрия. След загубата от Германия и Израел "трикольорите" паднаха тази вечер в зала "Конгресна" от Словения с 23:40.

Нашите започнаха отлично първата част и успяха да поведат с 3 гола при 6:3. Гостите на два пъти намаляваха актива си на 1 гол, но националите ни успяваха да запазят преднината си. Шест минути преди края на първото полувреме словенците успяха да изравнят резултата - 14:14. До края на частта гостите изцяло диктуваха положението и не позволиха да им бъде отбелязано попадение.

Безрезултатната игра на България продължи и през втората част, в която националите ни отбелязаха първия си гол 6 минути след началото й. Гостите продължиха отличната си игра, реализираха пет безответни гола и поведоха с 11 гола пред 29:18. Оттук до края на мача Словения поведе със солидния си аванс и заслужено спечели двубоя. /БЛИЦ