Втора поредна категорична победа в рамките на два дни постигнаха хандбалистките на Етър-64. След като в събота възпитаничките на треньорката Йонка Генчева надиграха Шумен-98 в отложен мач, в неделя те разбиха и “Васил Левски” (Нови пазар). Този успех позволи на етърки да се върнат на второто място в класирането, като са изпреварвани единствено от Бъки.

Победата с 37:24 (23:8) дойде след пълно превъзходство през по-голямата част от мача. Всъщност срещата изцяло повтори тази от предишния ден. Равностойно бе само началото, в което резултатът се движеше 2:2 и 3:3, пише sport-vt.com. После великотърновки вдигнаха темпото, заздравиха играта в защита и поведоха с 8:4 в 10-ата минута.

Треньорката започна мача с абсолютно същия състав: Александрова, Зорн. Стефанова, Зоя Стефанова, Дончева, Д. Кръстева, Ст. Димитрова и Коцева. Авансът продължи да расте и в 20-ата минута вече бе 15:6, а до почивката стигна и 15 гола – 23:8!

В началото на втората част освен Деси Николова на вратата, в игра влязоха две нови крила – Мирела Павлова отляво и Петя Кръстева отдясно на мястото на Зорница Стефанова и Десислава Кръстева. При 27:13 в 40-ата минута Йонка Генчева пусна в игра и останалите състезателки на тима с изключение на контузената Първолета Димова.

Преднината в резултата неизменно бе над десет гола в полза на Етър-64, като десет минути преди края бе 31:19, а краят дойде при 37:24.
“Съперникът е добър отбор с опитни състезателки, но ние играхме много силно. Тренираме и още по-усърдно след заминаването на Богданова и Бурнева, за да компенсираме липсата им. В неделя гостуваме в Свищов на Нове-99, а следващото домакинство е на 20 ноември (сряда) от 17 ч. срещу Хасково”, заяви треньорката Йонка Генчева.