Нова Зеландия сложи край на 24-годишното чакане да спечели световната титла по ръгби, след като на финала на турнира, на който бе домакин, се наложи с 8:7 над Франция.

“Ол Блекс” не бяха печелили купата “Уеб Елис” от 1987 г., когато също победиха Франция. Това бе първото световто първенство по ръгби в историята и също бе проведено в Нова Зеландия.

Първото полувреме завърши при резултат 5:0 за новозеландците, след като Тони Уудкок направи есе. Резервата Стивън Доналд вкара наказателен удар през втората част и даде на тима си аванс от 8:0.

До края на мача французите отговориха с есе на капитана си Тиери Дусатоа, а Франсоа Трин-Дюк бе точен при допълнителния удар. Въпреки финалната преса на “петлите”, “Ол Блекс” удържаха малкия си аванс./БЛИЦ