Боряна Калейн остана пета във финалите на обръч и топка на Световното първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Грацията ни допусна разминаване с музиката и приключи композицията си на топка след края на озвучаването и остана извън топ 4. На обръч тя игра без сериозни грешки, но отново не успя да събере нужните точки въпреки контестацията от щаба ни за повторно разглеждане на елементи от оценката й.

Припомняме, че другата българска грация Катрин Тасева не намери място в нито един от двата финала днес. В общото класиране на обръч тя остана 18-а, а на топка зае 22-ата позиция.

Утре квалификациите продължават, като гимнастичките играят с бухалки и с лента. Българките са във втората група за деня от 12:55 часа наше време, като ще представят композициите си с бухалки. В надпреварата се включва и капитанът на националния ни отбор Невяна Владинова, която е със стартов номер 11, Катрин Тасева ще излезе 13-а, а Боряна Калейн е 15-а подред.