България отстъпи пред Полша с 1-4 победи в решителен мач за място на четвъртфиналите на европейското първенство по бадминтон за смесени отбори в Ливърпул. Единствената победа за нашия тим записа Линда Зечири, която срази Ана Нарел с 21:11, 21:14.

Най-добрата ни състезателка Петя Неделчева изигра два мача на двойки, но претърпя поражения в тях. В тандем със Стилиян Макарски тя отстъпи на дуета Роберт Матюшак/Камила Аугустин в два гейма, а после загуби с Диана Димова от женската двойка Аугустин/Кърделска.

Благовест Кисьов падна от съперника си Ваха на сингъл, а Юлиян Христов и Красимир Янков загубиха от Логош и Матюшак. Така Полша се класира на първото място в групата и ще играе на четвъртфиналите с отбора на Холандия./БЛИЦ