Защитаващата титлата си първа ракета на България Петя Неделчева стартира с победа на силния международен шампионат по бадминтон в София, който е кръг от Европейската златна купа. Надпреварата, която е с награден фонд от 15 000 долара, стартира вчера в зала София.

Неделчева, която е номер 1 в схемата, победи за 35 минути в среща от първия кръг Хелън Дейвис от Англия с 2:0 (21:8, 21:8) гейма. Следващата й съперничка е рускинята Татяна Бибик.

Номер четири при жените Линда Зечири победи Сара Кварно от Норвегия с 2:0 (21:12, 21:8) гейма за 28 минути. Загуби в първия кръг претърпяха Диана Димова и Димитрия Попстойкова.

Изненадващо турнира напуснаха вторите поставени при смесените двойки - Стилиян Макарски и Диана Димова. Те отстъпиха в оспорван мач за 57 минути от представителите на Дания Мадс Конрад Петерсен и Ан Скелбек с 1:2 (17:21, 21:19, 17:21) гейма.

В схемата на сингъл-мъже след срещите от първия кръг приключи българското участие, след като загуби претърпяха Стилиян Макарски и Благовест Кисьов. Финалите на шампионата са в неделя./БЛИЦ