Петя Неделчева претърпя изненадваща загуба във втори кръг на турнира по бадминтон от Супер сериите във френската столица Париж с награден фонд 200 000 долара. 17-ата в света българка претърпя поражение в два гейма 15:21, 16:21 от намиращата се на 20 позиции зад нея в ранглистата тайландка Порнтип Буранапрасертсук. Азиатката доминираше през целия мач и заслужено стигна до успеха след 31 минути игра.

Петя остава в надпреварата на двойки, където си партнира с рускинята Анастасия Руских.  Двете са поставени под №1 и в първи кръг почиват, а във втори ще спорят с представителки на домакините от Франция.

В последния мач за деня в късния следобед Стилиян Макарски и Диана Димова ще играят срещу бадминтонисти от Дания във втори кръг на надпреварата при смесените двойки./БЛИЦ