Номер 1 в основната схема при жените Петя Неделчева стартира с победа на международния турнир по бадминтон в Рим с награден фонд 15 хиляди долара. Най-добрата българска състезателка победи Мария Улитина (Украйна) с 21:9, 21:6 за 24 минути и следващата й съперничка е Джудит Мюлендайкс (Холандия).

Другата ни представителка при жените Стефани Стоева победи в първия кръг Татяна Бибик (Русия) с 22:20, 21:17 за 35 минути и в следващия си мач ще играе с номер 4 в схемата Хсиао Ма Пай от Тайван. Стоева премина през квалификациите на турнира, където записа две победи.

При смесените двойки Диана Димова и Стилиян Макарски се класираха за втория кръг след успех над швейцарците Антони Думартерай и Сабрина Жаке с 19:21, 21:18, 21:16 гейма за 44 минути. В следващия кръг българите ще играят с Роман Цирнвалд и Елизабет Балдауд (Австрия). Пейо Бойчинов и Габриела Стоева отпаднаха на старта след поражение от Флориан Шмид и Марион Грубер от Швейцария с 15:21, 24:26 гейма за 26 минути.

Квалификациите при мъжете преодоляха Пейо Бойчинов, Стилиян Макарски, а Иван Русев и Красимир Макарски не успяха.

В първия кръг на основната схема Макарски победи Ян Фролих (Чехия) с 21:11, 21:11 за 25 минути. Следващият съперник на българина е номер 5 в схемата Ерик Пан (Холандия). Пейо Бойчинов отпадна в първия кръг след загуба от Ернесто Веласкес (Испания) с 23:21, 19:21, 18:21 за 51 минути. Бойчинов и Русев ще стартират и в надпреварата на двойки мъже по-късно днес. При женските дуети от България ще участват сестрите Стефани и Габриела Стоеви, които се класират директно за втория кръг./БЛИЦ