Трима спортни таланти на „Еврофутбол“ – плувците Диана Петкова, Светлозар Николов и Иван Алмаджиев, завоюваха общо 16 златни и 2 сребърни медала на петия международен турнир „Пловдив“ на 25 м басейн, организиран от плувен клуб „Спринт“.

Диана стана и най-добрата състезателка на първенството, след като грабна 7 титли – четири индивидуални на 50 м кроул (25.65 сек.), 100 м кроул (56.58 сек.), 50 м гръб (29.24 сек.) и 100 м съчетано - 1:03.44 мин., и три с щафетите.

Светлозар Николов също триумфира като победител от всичките си участия. Той си тръгна с 5 златни медала – 3 от индивидуални надпревари – на 200 м гръб (2.07 мин.), 200 м делфин (2.04 мин.) и 200 м бруст (2:15.77 мин.), и 2 от щафети – 4х50 свободен стил микс и смесена щафета 4х50. За плуването си на 200 м бруст той получи специална премия за най-добро  постижение (с точков актив по ФИНА от 698).

Иван Алмаджиев участва в четири индивидуални дисциплини и две щафети. Той завърши първи на 50 м свободен стил (23.94 сек.), 50 м бътерфлай (25.00 сек.), 100 м бътерфлай (53.38 сек.) и в щафета 4x50 св. стил. На 100 м свободен стил (51.81 сек.) и в щафета 4x50 микс Иван се класира на второ място.

Талантът в таекуондото Емилия Тасева участва в 6-то издание на турнира за Купата на корейския посланик и като състезател, и като съдия. Тя се пребори за титлата при жените в категория до 57 кг. Това е 119-ият медал за Емилия, в чиято състезателна кариера досега има 38 златни, 41 сребърни и 40 бронзови медала. „Успехът е много ценен за мен, защото продължавам да бъда най-титулуваната състезателка в българското олимпийско таекуондо. До края на годината ще взема участие на още два турнира, като поставената цел е златните медали да станат поне колкото бронзовите“, коментира Емилия.

Таня Звискова се включи в международния турнир по спортна стрелба в гр. Бели манастир – Хърватия. Състезанието се проведе в 2 старта в дисциплината 60 изстрела с пневматична пушка. На първия от тях тя зае 8-о място с резултат от 617.6 т., а на втория стана пета с 619 т.

„Еврофутбол“ желае още много успехи на своите спортни таланти!

Медийни партньори по програма „Спортни таланти“ са сайтовете BLITZ.BG, actualno.com, offnews.bg, sportlive.bg, viasport.bg, bgsprint.com, bgathletic.com, ngobg.info, вестник „Еврофутбол“, агенциите КРОСС и БГНЕС, радиата Дарик радио и Българското национално радио. За поредна година подкрепа оказва и Националната спортна академия „Васил Левски”.