Редица рекорди бяха поставени на състезанието "Spring360", което се проведе в Южния парк в София на 18 март. В надпреварата, организирана от Спортен клуб "Бегач", се включиха около 200 човека, участващи на няколко дистанции - 12-часово индивидуално бягане, 6-часово индивидуално и двама участници по 3 часа и трима участници по 2 часа. Смелчаците бяха допълнително затруднени от дъждовното време на 18-и. Лошите условия, особено в началните часове (стартът беше в 5:00 часа сутринта), не спряха бегачите, които дадоха най-доброто от себе си и въртяха редица обиколки.

"Spring360" e единственото състезание у нас, в което бегачите (предимно любители) се надпреварват кой ще измине най-дълго разстояние в рамките на 12 часа по трасе от 650 метра в Южния парк. Събитието е известно като "Хамстерското бягане".

Форматите тази година бяха няколко:
Сам бегач – 12 часа
Сам бегач – 6 часа
Отбор от двама (всеки бяга 3 часа)
Отбор от трима (всеки бяга по 2 часа)

Само две жени се осмелиха да въртят обиколки цели 12 часа. Големите победителки са Яна Петрова и Вера Митова. Първата пробяга 140 (!!!) обиколки - почти 91 километра. Митова също впечатли - 130 обиколки - малко над 84 километра. След финала двете заслужено обраха овациите с невероятното си постижение.

Друг голям, определено най-големият герой, е Христо Цветков. Неуморният бегач успя за 12 часа да измине 201 (!!!) обиколки. Цветков пробяга цели 130 км и 240 метра, което е абсолютен рекорд за България. Той заслужено грабна отличието, а Топ 3 допълниха един от най-известните и добри родни състезатели в ултрадългите бягания - Тодор Димитров (182 обиколки/118 км) и Даниел Дилков (173 обиколки/112 км). Димитров демонстрира завидна издържливост и подобри постижението си от миналата година на "Spring360".

Общо 22-ма мъже се осмелиха да стартират на 12-часовото бягане, като осем от тях издържаха до финала - в 17:00 часа.

В шестчасовото бягане също имаше рекорд. Добре познатият в бегаческите среди ветеран Александър Димов успя да измине почти 72 километра, завъртайки 111 обиколки. Само с една по-малко на второто място завърши Петьо Костов. Тук интересното беше, че Димов закъсня за старта и тръгна по трасето около 2 минути след конкурентите си, но с изключителна упоритост и издържливост успя да навакса изоставането и да остави всички след себе си. Топ 5 допълниха Никола Овчарски, Вихрен Иванов и Мирослав Карабонев.

И при жените на 6 часа драмата беше изключителна. Победител стана Боряна Попова-Цветкова, втора - Ралица Ангелова. Двете изминаха по 86 обиколки, но първата го стори с минута по-бързо. Времето на победителката е 6 часа, 1 минута и 25 секунди, а това на Ралица Ангелова - 6 часа, 2 минути и 28 секунди. Топ 3 допълни Миглена Петкова.

Много драматично беше щафетното бягане - отбор от по трима участници, които въртяха по 2 часа. Заслужени победители станаха "Синята лавина" в състав Методи Георгиев, Ангел Ангелов и Александър Спасов. За 6 часа триото събра 88 км и 120 метра. След дисквалификация на един от отборите, втори завършиха състезалите на "Русе Кар Мотор Спорт" Даниел Кубашлиев, Венци Младенов и Ахмед Ахмед - Фараона (79.800 км). "Прецаканите" бяха "жулистанците" Захари Хюсеин, Димитър Димитров - Херо и Димитър Генов, включил се в последния момент към щафетата, заемайки мястото на първоначално предвидения Росен Русев. Заради настъпилата промяната тимът на Херо беше дисквалифициран. Ощетените логично бяха недоволни от случилото се, още повече, че и в други щафети имаше настъпили промени, но само завършилите на второ място бяха дисквалифицирани. Третото място заеха  "LOS LOCOS DEL CERRO" в състав Николай Петров, Валентин Войнов и Зорница Христова.

В шестчасовото бягане от по двама участници първи са Бо Дудек и Дани Стоунс, втори - Радослав Дачев и Любомир Тодоров, а трети - Кирил Панчев и Toдор Георгиев.

Адмирации заслужават и бургаските машини от "Beer Bastards" - Евелина Чакърова и Катя Димитрова, които спечелиха в изцяло женските щафети.

В щафетите, бягали 6 часа, при изцяло женските състави първи са любимките на целокупното бегаческо общество от "Баджак тийм" - Мила Искрова, Кристина Бергова и Теодора Цулина.