Роденият в Русе Александър Георгиев опита всичко, за да спре една от големите звезди по време на мача от НХЛ между Ню Йорк Рейнджърс и Вашингтон Кепитълс. Тимът от американската столица спечели с 3:2 след дузпи, а победната дузпа беше записана на Александър Овечкин.

Самият Овечкин не прати шайбата във вратата, но попадението беше зачетено от съдиите след видеоповторение. Реферите прецениха, че Георгиев е нарушил правилата, тъй като хвърля стика си в краката на звездата на Кепитълс и така му пречи да стреля към вратата.

„Знаех, че е стопроцентов гол. Вратарят хвърли стика си и това е нарушение на правилата. Първоначално се учудих, че съдиите не зачетоха попадение. Добре, че имат повторения и могат да поправят грешката си“, обяви Овечкин пред официалния сайт на НХЛ.

Георгиев завърши мача с 37 спасявания при четвъртата поредна загуба на Рейнджърс. Раян Строум и Павел Бучневич бяха точни за нюйоркчани. Карл Хагелин и Андре Бураковски вкараха за Кепитълс, а Брейдън Холтби отрази 22 удара. Това е четвърта поредна победа на актуалния носител на Купа Стенли.