Ирина Аненкова от Русия е победителка в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика София Къп, който предшества Световната купа в София, съобщава Красивата страна на спорта. За България най-добре се предстaви Петя Борисова, която е шеста. Ася Иванова, която беше поканена след силните си изяви на „Жулиета Шишманова“, завърши 11-а.

Петя Борисова събра 58.067 точки (14.100 на обръч, 16.767 на топка, 14.367 на бухалки и 12.833 на лента). По ред тя започна с лента и допусна доста грешки, след които заигра по-освободено и след много силната топка се забавляваше с бухалките.

Ася Иванова събра 52.233 точки (14.133 на обръч, 12.533 на топка, 12.500 на бухалки и 13.067 на лента). Четири българки играха извън класирането. Това са Марина Иванова (51.634), Галатея Герова (50.633), Биляна Писова (48.100) и Йоана Николова (46.766). заради контузия не стартира Ерика Зафирова.

Аненкова спечели със сбор от 68.967 точки. След нея са Анастасия Салос (Беларус, 66.667) и Карина Кузнецова (Русия, 63.366). Пред Петя Борисова са още Арина Шушчинская (Беларус) и Лили Мизуно (САЩ).

Петя  влиза на три финала – обръч, топка и бухалки, Ася ще участва във финала на обръч, Галатея Герова на топка, а Марина Иванова на бухалки. На лента няма да имаме участничка във финалите.