САЩ записа четвърта поредна победа на световното първенство в Дания. В мач от Група „В“ американците надвиха Латвия с 3:2 след продължение. Кем Аткинсън вкара победния гол само 83 секунди след началото на оувъртайма, след като Колин Уайт беше изравнил резултата 2:22 минути преди финалната сирена. Крис Крийдър също беше точен, а Патрик Кейн и Алекс ДеБринкет се отличиха с по две асистенции. Крис Кинкейд направи 17 спасявания. Увин Янис Балинскис и Андрис Джеринш се разписаха за Латвия, а Елвис Мерзиликинс отрази 30 удара. С този успех САЩ излезе начело в класирането с 10 точки, а Латвия е на четвърта позиция с шест точки.

Словакия пък записа втора поредна победа на световното първенство в Дания, след като се наложи над Франция с 3:1. Давид Буц се отличи с гол и две асистенции, а Давид Бондра добави едно попадение и едно голово подаване. Михал Чайковски също се разписа, а Марек Цилиак направи 13 спасявания. Валентен Клерео беше точен за Франция, а Флориан Арди отрази 25 удара. Словакия излезе на четвърто място в класирането със 7 точки, а Франция е шеста позиция с 3 точки.