Екатерина Аврамова (Олимпия) и Георгия Кадоглу (Астери Варна) спечелиха по два златни медала в първите си два старта на държавното първенство по плуване за мъже, жени и младежи в малък басейн на Спортната палата в София. Участничката на Олимпиадата в Лондон Екатерина Аврамова вчера спечели 200 метра гръб с 2:11,13 минути с убийствена преднина пред втората Габриела Георгиева (ЦСКА) - 2:19,90.

Днес Аврамова показа, че може да плува и свободен стил, като спечели 100-те метра с време 55,20 секунди, следвана от Лидия Иванова ("Левски") с 58,17 и Петя Димова (Младост 91) с 59,16.

Голямата надежда на българското плуване Георгия Кадоглу също очаквано стартира с две победи на 400 съчетано (5:02,67 минути) и на 100 съчетано (1:06,67).

Мартин Желев също започна силно с първо място на 100 метра гръб с време 54,66 секунди, но тази сутрин остана трети на 200 съчетано мъже с 2:09,12, отстъпвайки на Любомир Лазаров от Олимпия (2:04,90) и Цанко Цанков от Дамини (2:08,31).

На 200 метра свободен стил (мъже) спечели представителят на ЦСКА Михаил Качаунов с 1:51,35, следван от Венцислав Айдарски от Вихрен (1:52,23) и Александър Николов от Черно море (1:52,44). Състезанието на Спортната палата продължава днес следобед и през уикенда.