Спортният талант на „Еврофутбол“ - Любомир Калчев, спечели бронзов медал в дисциплината 500 метра на третия и последен кръг от веригата ISU Junior Challenge Series по шорттрек във възрастова група Junior „B“-men.

Състезанието се проведе от 13 до 15 декември в турската столица Анкара. В изключително оспорвано състезание 16-годишният столичанин записа 44.493 сек., а победителят – Максим Шевелев от Русия постигна с 44.263 сек. Втори е представителят на домакините Мурат Тахтачи с 44.361 сек.

В най-дългата дистанция от 1500 метра Любомир остана на крачка от медала с 4-то си място и резултат от 2:54,108 мин. На 1000 метра той се нареди 10-ти с 1:34,366 мин. Така в общото класиране българинът е 5-ти, като в неговата възрастова категория участваха 27 спортисти от седем държави.

След проведените три кръга от веригата Challenge Series Любомир е 4-ти, което му позволи да се класира за финала в Коломна (Русия), който ще се проведе на 20-22.03.2020 г.

Следващото състезание за Любомир Калчев ще бъде на младежките Зимни Олимпийски игри в Лозана (Швейцария), първият му старт е на 18.01.2020 г.

„Еврофутбол“ му пожелава на него и на останалите Спортни таланти много успехи!

Медийни партньори на програма „Спортни таланти“ са сайтовете BLITZ.BG, actualno.com, offnews.bg, sportlive.bg, viasport.bg, bgsprint.com, bgathletic.com, ngobg.info, thestarstribune.bg, dir.bg; вестниците „Труд“ и „Еврофутбол“;  агенциите КРОСС, Пик и БГНЕС, както и радиата Дарик радио и БНР. За поредна година подкрепа ни оказва и Националната спортна академия „Васил Левски”.