Европейските шампионки на двойки жени Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за втория кръг на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в шотландската столица Глазгоу.

Българките, които са номер 1 в основната схема, разбиха германките Лиза Камински и Хана Поол с 21:8, 21:12 за 32 минути. Следващите съпернички на сестрите са англичанките Джесика Хоптън и Виктория Уилямс.

Останалите български представители отпаднаха от надпреварата.

На сингъл жени Мария Мицова загуби в оспорван двубой от първия кръг от естонката Кристин Кууба с 21:19, 18:21, 22:24 за 51 минути.

Иван Русев падна във втория си мач от основната схема от четвъртия поставен Раджив Юсеф от Англия с 15:21, 12:21 за 33 минути.

На смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар загубиха от германците Петер Кесбауер и Йоана Голишевски с 22:20, 17:21, 19:21 за 50 минути.

На двойки мъже Влаар и Димитър Янакиев отстъпиха пред ирландците Джошуа Магий и Пол Рейнолдс с 19:21, 19:21 за 36 минути, въпреки че водеха в резултата в средата на втория гейм.