Българското ориентиране има медал от Европейското първенство по спортно ориентиране за младежи, което се проведе в Гродно (Беларус). Донесе го Ясна Петрова. Талантливата спортистка от Русе  завоюва сребърен медал в спринтовата дистанция при 18-годишните.

В надпреварата участваха над 400 състезатели от 32 държави.

Ясна Петрова завърши с време 11:43 минути. Тя изостана с 31 секунди от победителката Малин Кристиансен (Дания), която записа 11:12 мин.

Това е нов голям успех за Ясна след миналогодишния бронзов медал в дългата дистанция в групата на 16-годишните от Европейския шампионат за юноши и девойки, проведен в България.

В същата група - на 18-годишните девойки на провелото се в Беларус първенство, Евангелина Дяксова завърши 29-а, Ния Георгиева - на 33-ото място, а Маргарита Радева е 64-та.