Ивет Лалова се класира за трети път в своята кариера на финал на световно първенство по лека атлетика след 2011 на 100 метра и 2015 година на 200 метра. Това тя направи на шампионата на планетата в катарската столица Доха, където ще участва в битката за медалите на 200 метра в сряда вечер от 22:35 часа.

Българката бяга във втората полуфинална серия и финишира трета с време 22.58 секунди. Така тя трябваше да изчака и третата серия, тъй като от трите полуфинални серии за финала се класират първите две атлетки от всяка серия и двете най-добри времена. За радост на България 35-годишната спринтьорка влезе във финала с първото по сила “губещо” време и общо седми резултат.

В нейната серия Лалова беше изпреварена от американката Британи Браун с 22.46 секунди и от Тиниа Гейтър (Бахама) с 22.57 секунди. Олимпийската шампионка Илейн Томпсън (Ямайка) пък не стартира в полуфиналите.

Най-добро време от полуфиналните серии даде Дина Ашър-Смит (Великобритания) с 22.16 секунди, следвана от Браун с 22.46. Останалите финалистки са Англерн Анилус (САЩ) с 22.49 секунди, Муджинга Камбунджи (Швейцария) с 22.49 секунди, Дезире Брайънт (Бахама) и Джина Бас (Гамбия) с 22.60 секунди.