Тайбе Юсеин постигна страхотен успех за България и спечели титлата в категория до 62 килограма на световното първенство по борба в унгарската столица Будапеща.

Българката победи на финала японката Кавай с 6:2 точки и триумфира със златния медал. Тя спечели с 6:0 първата част след три поредни атаки.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Във втората част японката върна две точки, но това бе крайно недостатъчно за нея, за да направи нещо в мача.

Това е първа световна титла за Тайбе Юсеин след два сребърни медала от шампионати на планетата до момента. По-рано през годината тя спечели и европейската титла.

Преди това Биляна Дудова спечели сребърен медал в категория до 57 килограма след загуба от китайката Нингнин Ронг след равенство 3:3 в точките и съдийско решение.