Световният шампион Швеция обърна олимпийския първенец Русия за успеха с 3:1 в мач от Група „А“ на световното първенство в Дания, пише Хокейни Новини. Мика Зибанеджад се отличи с гол и асистенция за „тре крунур“, а по едно попадение добавиха Рикард Ракел и Матиас Екхолм. Вратарят Андерс Нилсон не само направи 30 спасявания, но се отчете и с асистенция за попадението на Екхолм на празна врата 65 секунди преди края на мача.

Кирил Капризов се разписа за Русия само 2:44 минути след началото на срещата. Василий Кошечкин отрази 26 удара към вратата си. Така Русия остана на второ място с 16 точки и на четвъртфиналите ще играе срещу Канада.

Швеция пък завърши на първо място в групата без загуба и с актив от 20 точки. На четвъртфиналите световните шампиони ще се изправят срещу Латвия, която в мач от Група „В“ се наложи над Дания с 1:0 и така сложи край на надеждите на домакините да играят в елиминационната фаза.

Андрис Джеринш вкара единствения гол в мача в средата на първата третина. Вратарят Елвис Мерзиликинс направи 19 спасявания, а датският страж Фредерик Андерсен отрази 27 удара. Така Латвия зае четвъртото място в групата с 13 точки. Дания остана на пета позиция с 11 точки.

16.Южна Корея 0 т. (-44)
* Беларус и Южна Корея изпадат. Мястото им за следващото световно първенство заемат Великобритания и Италия.