Финландия се класира за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед в Словакия след драматичен успех над шампиона Швеция с 5:4 след продължение (1:2, 2:2, 1:0 1:0).

Марко Антила се разписа 1:29 минути преди края на редовното време и прати мача в оувъртайм. Само 97 секунди след началото на продължението Сакари Манинен вкара победния гол за Финландия. Така световният шампион от последните две първенства Швеция беше детрониран на четвъртфиналите.

Героят Манинен се отличи и с три асистенции. Нико Микола и Петери Линдбом и Яни Хаканпаа също се разписаха, а Хари Песонен завърши с две голови подавания. Вратарят Кевин Ланкинен направи 14 спасявания и една асистенция.

Джон Клингберг, Патрик Хорнквист, Елиас Петерсон и Ерик Густафсон бяха точни за Швеция. Александър Венберг, Оливер Екман-Ларсон и Габриел Ландеског направиха по две голови подавания, а Хенрик Лундквист отрази 27 удара.

Ян Коварж блесна с два гола и асистенция за успеха на Чехия над Германия с 5:1 (0:0, 1:1, 4:0), а тимът му се класира за полуфиналите. Доминик Кубалик, Якуб Ворачек и Ондържей Палат също се разписаха, а Патрик Бартошак направи 21 спасявания. Франк Мауер вкара за Германия, а Филип Грубауер отрази 29 удара.