Трета хандбалистка на Етър-64 вече е в турския Атлантик спор (Анкара). След Соня Богданова и Александрина Бурнева, които играят с успех с червено-черния екип на турския клуб, за южната ни съседка замина и вратарката Гергана Александрова. Атлантик спор вчера победи с 28:26 Полати спор и вече е на 7-о място в първа дивизия.

Само с един вратар - Десислава Николова, и в силно ограничен състав играха „виолетовите” в последното си гостуване от женското първенство на „А” група в Стражица на местния „Левски”. Въпреки това етърки взеха категорична победа с 34:20 (16:10), съобщава sport-vt. Освен седемте титулярки, единствената смяна, която Йонка Генчева пусна в игра, беше Ина Стоилова.

Великотърновки поведоха с 5:2 още в началото и до 20-ата минута преднината им стана 4 гола (10:6), а на почивката бе вече 16:10. Разликата продължи да расте и десет минути преди края бе вече десет гола (29:19), а до края стигна до 34:20.

В състава на домакините от „Левски”, които също се представиха на ниво, бе пълно с бивши състезателки на Етър-64 – Десислава Денкова, Клара Трифонова, Нина и Станислава Стефанови и др. Най-резултатни в мача бяха Зоя Стефанова от Етър-64 и Десислава Денкова от „Левски” с по 11 гола.