Сиатъл Сийхоукс победи Минесота Вайкингс с 10:9 като гост в плейофен мач на НФЛ. Срещата ще се запомни с драматични обрат и изключителния студ, при който се проведе.

„Викингите“, които бяха домакин на срещата, водеха с 9:0 след първите три четвъртини на мача, но след допуснаха обрат, а 22 секунди преди края Блеър Уолш пропусна да отбележи с крак от 27 метра и да донесе победата на тима си.

Заради очакванията за ниски температури Минесота Вайкингс предупреди своите фенове да си носят одеяла. Мачът се проведе при температура на въздуха -21 градуса по Целзий, но заради вятъра се усещаше като -31 градуса.

Това беше най-студената среща в историята на „викингите“ и третата най-студена в историята на НФЛ. Победата класира Сиатъл Сийхоукс за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Флорида Пантърс.