Милена Тодорова спечели трети медал на световното юношеско първенство по биатлон в Ленцерхайде (Швейцария), след като взе бронз в преследването на 10 км при девойките.

Българката успя да спечели отличие във всяко едно състезание, в което участва - сребро в индивидуалната дисциплина, бронз в спринта и бронз в преследването. Това е един от най-сериозните успехи за българския биатлон на юношеско ниво.

Днес Тодорова допусна две грешки в четирите стрелби и финишира на 48.4 секунди след победителката Анастасия Шевченко от Русия. Българката мина с 10 от 10 на първите две стрелби и се движеше втора. След това обаче сбърка два пъти. Все пак до края на състезанието тя успя да се пребори за място на почетната стълбичка.