Бостън Бруинс – КЪЛЪМБЪС БЛУ ДЖАКЕТС 4:5 след прод.
(0:1, 3:1, 1:2, 0:1)
* Кем Аткинсън се разписа 2:55 минути след началото на продължението и донесе осмата поредна победа на Кълъмбъс. Сони Милано, Буун Дженър, Томаш Ванек и Артеми Панарин също бяха точни за Блу Джакетс. Ник Фолино направи две асистенци, а Йоонас Корписало завърши с 34 спасявания. Раян Донато завърши с гол и две асистенции при дебюта си за Бостън. Райли Неш, Брад Маршан и Давид Крейчи също вкараха за Бостън, а Туука Раск отрази 20 удара.

Бъфало Сейбърс – НЕШВИЛ ПРЕДАТЪРС 0:4
(0:0, 0:2, 0:2)
* Пека Рине направи 35 спасявания в осмия си мач без допуснат гол, а Нешвил постави клубен рекорд със спечелването на точка в 15-и пореден мач. Майк Фишер и Раян Джохансън се разписаха по един път в рамките на 4:34 минути през втората третина. Филип Форсберг и Раян Хартман бяха точни в последните четири минути на мача. Това беше девета поредна победа като гост за „хищниците“, които а лидер в общото класиране на редовния сезон на НХЛ. Линус Омарк отрази 28 удара към вратата на Бъфало.

Монреал Канейдиънс – ФЛОРИДА ПАНТЪРС 0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
* Роберто Луонго направи 28 спасявания за трети са мач без допуснат гол през сезона и общо 76-и в кариерата му. Аарон Екблад и Александър Барков също се разписаха за „пантерите“, които се доближиха до участие в плейофите. Анти Ниеми отрази 38 удара към вратата на Монреал, който не успя да вкара гол във втори пореден мач и за 12-и път през сезона.

Минесота Уайлд – ЛОС АНДЖЕЛИС КИНГС 3:4 след прод.
(0:1, 2:1, 1:1, 0:1)
* Джеф Картър вкара втория си гол в мача 33,8 секунди преди края на продължението и донесе победата на „кралете“, които в течение на мача изтърваха аванс от два гола. Танър Пиърсън и Дъстин Браун също бяха точни за тима от Лос Анджелис, а Джонатан Куик направи 24 спасявания. Ерик Стаал, Зак Паризе и Йоел Ериксон Ек се разписаха за Минесота, а Деван Дъбник отрази 26 удара.

АРИЗОНА КОЙОТИС – Калгари Флеймс 5:2
(0:0, 2:2, 3:0)
* Оливер Екман-Ларсон вкара два гола в края на третата част и донесе победата на „койотите“. Макс Доми също се разписа два пъти и направи една асистенция за успеха. Рихард Паник също беше точен, а Анти Раанта направи 42 спасявания. Дъги Хамилтън се отличи с гол и асистенция за Калгари. Другото попадение за Флеймс беше дело на Шейн Монахан, който се разписа за четвърти път в последните пет мача. Майк Смит отрази 25 удара към вратата на „пламъците“.